ForMeds F-FOLIC ACID 400

Suplement diety F-FOLIC ACID 400 uzupełnia dietę w kwas foliowy. Niski poziom folianów u matki jest czynnikiem ryzyka rozwoju wad cewy nerwowej płodu

Więcej szczegółów

16,99 zł brutto

Nie ma punktów za ten produkt.


Możliwy darmowy odbiór w sklepie stacjonarnym.

Opis produktu

F-FOLIC ACID 400 - kwas foliowy

Suplement diety F-FOLIC ACID 400 uzupełnia dietę w kwas foliowy. Niski poziom folianów u matki jest czynnikiem ryzyka rozwoju wad cewy nerwowej płodu. Korzystny efekt występuje przy suplementacji 400 µg kwasu foliowego dziennie przez co najmniej 1 miesiąc przed i 3 miesiące po zapłodnieniu. Kwas pteroilomonoglutaminowy to bardzo dobrze przyswajana forma kwasu foliowego. Wysoka dawka kwasu foliowego aż 400 µg w porcji.

Kwas foliowyznany także jako: folacyna, kwas listny, witamina B9 czy witamina B11 jest organicznym związkiem chemicznym, należącym do grupy witamin B.

Kwas foliowy jest w organizmach syntezowany w niewielkim stopniu przez bakterie jelitowe. Jego formą biologicznie aktywną jest tetrahydrofolian. Jego rola polega na regulacji wzrostu komórek i ich funkcjonowania. Stanowi podstawowy surowiec koenzymu kwasu tetrahydrofoliowego (THF) i jest katalizatorem reakcji przemian białek i kwasów nukleinowych, podobnie jak witamina B12.

Ma też decydujący wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego i mózgu. Szczególnie istotnym jego zadaniem jest zapobieganie powstawania wad cewy nerwowej u płodu.

Skład:

Porcja dzienna 0,8 g zawiera:

Kwas foliowy - 400 µg (200 %)

Inulina- 800 mg

Składniki: inulina (korzeń cykorii), kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy).

Zawartość opakowania netto: 48 g

Ilość porcji w opakowaniu: 60

Sposób użycia:

1. Wsypać 1 porcję (1 płaska miarka) do suchego naczynia.

2. Dodać 200 ml wody lub innego napoju i wymieszać.

Uwaga- należy zachować kolejność przygotowania, aby dokładnie rozpuścić proszek. Spożyć 1 raz dziennie w trakcie posiłku. Przed spożyciem energicznie wstrząsnąć pojemnik.

Środki ostrożności:

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany przez kobiety w ciąży, karmiące i dzieci bez konsultacji lekarskiej. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Zalecamy zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.