Biomus Dimetylosulfotlenek DMSO

Obiecujące są efekty badań DMSO w walce z chorobami nowotworowymi. DMSO poprawia przenikanie substancji chemioterapeutycznych w najbardziej niedostępne zakamarki organizmu, gdzie mogą się skrywać komórki rakowe. Zastosowanie lecznicze DMSO zależy od jego stężenia, dobieranego do zwalczenia danej dolegliwości.

Więcej szczegółów

19,99 zł brutto

Nie ma punktów za ten produkt.


Możliwy darmowy odbiór w sklepie stacjonarnym.

Opis produktu

Właściwości DMSO.

Posiada silne właściwości rozpuszczające, antyoksydacyjne i przeciwzapalne. Dimetylosulfotlenek jest niezastąpiony w medycynie, gdzie jest wykorzystywany do przechowywania narządów do transplantacji. Posiada właściwości obniżające temperaturę, ale nie zamarza w przeciwieństwie do wody. Zabezpiecza organ, a co ważne nie uszkadza jego tkanek. Jest przeciwutleniaczem, który często jest wykorzystywany w lekach o konsystencjach maści i żelu. DMSO znakomicie wchłania się w warstwy skóry oraz w głąb tkanek, nie powodując ich uszkodzeń.

 

Obiecujące są efekty badań DMSO w walce z chorobami nowotworowymi. DMSO poprawia przenikanie substancji chemioterapeutycznych w najbardziej niedostępne zakamarki organizmu, gdzie mogą się skrywać komórki rakowe. Zastosowanie lecznicze DMSO zależy od jego stężenia, dobieranego do zwalczenia danej dolegliwości. Najczęściej jest stosowany w postaci płynnego roztworu wodnego 70- 90 % na zewnętrzne warstwy skóry oraz w żelach o różnych stężeniach.

 

Korzystny wpływ DMSO na organizm.

- Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

- Poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego oraz ma właściwości antyalergiczne.

- Symuluje proces gojenia się ran oraz uszkodzeń spowodowanych promieniowaniem rentgenowskim i mrozem.

- Poprawia ukrwienie w miejscach zastosowania oraz zapobiega powstawaniu skrzeplin.

- Hamuje stany zapalne oraz zmniejsza obrzęki spowodowane urazami mechanicznymi lub chorobowymi.

- Działa bakteriobójczo, zwalcza grzyby i wirusy.

 

- Lecznicze działanie na następujące schorzenia: uszkodzenia kręgosłupa, artretyzm, choroby psychiczne, nowotwory, włókniaki, guzy mózgu, demencja starcza, choroba Parkinsona, siniaki, stłuczenia i zwichnięcia.